Profesyonel Ajans Hizmetleri

You Are Viewing

A Blog Post

Terle Aktive Olan Hidrokromatik Mürekkep

Hidrokromatik mürekkep kullanılarak Omo Sports’un tanıtımı için Corinthians futbol takımının formalarına basılan logo, oyuncular terleyince ortaya çıkıyor!

Farklı mürekkep teknolojileri, reklam ve pazarlama alanında yenilikçi çalışmalara sebep oluyor. Fotokromatik mürekkep ile basılan ve ancak gün ışığında okunabilen L.L. Bean ilanı, içindeki yosun bazlı bakteriler üredikçe çizdiklerinizi görünür kılan Living Ink, otomobillerin çıkardığı karbon gazıyla üretilen mürekkep bu alandaki güçlü örnekler. Şimdi Omo da Brezilya’daki yeni markası Omo Sports için hidrokromatik mürekkebin özelliklerini kullanarak dikkat çekici bir çalışmaya imza attı.

Brezilya’da alanında pazar lideri olan Omo, konumunu güçlendirmek amacıyla fiziksel aktivite isteyen işlerle uğraşanların günlük hayatına girmeye ve alışkanlıkları arasına yerleşmeye karar veriyor. Böylece kötü kokuları gideren özel bir teknoloji içeren  Omo Sports doğuyor. Omo Sports, amatör veya profesyonel sporcular için terli kıyafetlere özel olarak geliştirilmiş bir ürün. Böyle spor odaklı bir ürünün tanıtımı da elbette yine spor yoluyla oldu.

Terle Aktive Olan Mürekkep

Brezilya Ulusal Şampiyonası Brasileirão 2018 kapsamında Fluminense karşısında sahaya ilk kez çıkan Corinthians takımına sponsor olan Omo; takım için özel bir forma üretti. Hidrokromatik mürekkebin kullanıldığı formalarda, Chroma Microcapsule teknolojisi kullanılmış. Buradaki formalar, özel kimyasal birleşim sayesinde mürekkep ancak suyla temas ettiğinde aktive oluyor. Böylece oyucular saha içinde terledikçe Omo Sports logosu ortaya çıkıyor. F.biz tarafından hayata geçirilen fikir, hidrokromatik mürekkebin kağıt dışı bir yüzeyde, kumaşta kullanılması açısından oldukça sıra dışı bir uygulama içeriyor.

Etiketler:,
Leave a Reply