Profesyonel Ajans Hizmetleri

DİJİTAL BASKI & UYGULAMA

  • 21 Haziran 2014
  • By

Firmamız, gelişen teknolojiye bağlı olarak kullandığı cihaz ve malzemeleri sürekli güncelleyen, konusunda tecrübeli ve bilgili yaklaşımı ile hizmet vermektedir. İç mekan dijital baskı, dış mekan dijital baskı, laminasyon, ışıklı/ışıksız tabelalar, yönlendirme levhaları, vb. reklam ürünleri üretimi yapar.

Dijital Baskı Nedir?

Dijital (digital) baskı, dijital yöntemle çekilmiş fotoğraf  ya da taranmış bir resmin baskı malzemeleri üzerine basılması işidir. Uygulanacak görseller uygun bilgisayar programları ile basıma hazır hale getirilir. Baskı işlemi için özel baskı makineleri kullanılır.

Dijital Baskı Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde dijital (digital) baskı kullanmayan sektör hemen hemen yoktur. Bina cephelerini kaplayan devasa afişlerden küçük yönlendirme tabelalarına kadar sayısız kullanım alanı mevcuttur.

Bir caddeden geçerken etrafa şöyle bir baktığınızda dijital baskının ne çok uygulaması olduğunu gözleyebilirsiniz. Mağaza ve dükkanların vitrinleri, bazı binaların cepheleri, yol kenarındaki bilboard ve ışıklı – ışıksız tabelalar, bez afişler, yönlendirmeler ve daha birçok ürün dijital baskı uygulamalarındandır. Araçların üzerindeki logo, reklam gibi görseller de Araç Giydirme denilen bir başka dijital baskı uygulamasıdır.

Baskı Malzemeleri Nelerdir?

En çok kullanılan dijital baskı malzemeleri vinil, folyo, canvas, mesh, one way vision olup, işin niteliğine göre farklı malzemeler de kullanılabilmektedir.

Dijital Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Baskı uygulamaları uygulama tekniğine göre İç Mekan (Indoor) ve Dış Mekan (Outdoor) olarak iki grupta toplanır. Başlıca dijital baskı çeşitleri şunlardır:

1- İç Mekan (Indoor) Dijital Baskı

Kapalı alanda kullanılan tüm dijital baskı işlerini kapsar. Görüntü kalitesi dış mekan baskılarından daha yüksektir. İç vitrin uygulamaları, poster, fotoğraf ve iç dekorasyon çalışmalarında kullanılır.

2- Dış Mekan (Outdoor) Dijital Baskı

- Vinil Dijital Baskı

- Folyo Dijital Baskı

- One Way Vision

- Cast Folyo

- Canvas

- Mesh Dijital Baskılı Vinil